fbpx

נושא: הלכה

סוכריות גלי מגלטין שמקורו חיות טמאות

תאריך העלאה: 10.12.2021 – 08:47

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

שלום הרב, אני וחברותי עושות עבודת חקר בנושא גלטין ויש לנו שאלה:
האם מותר להכין סוכריות גלי מגלטין שמקורו חיות טמאות? ולמה?
תודה רבה ושבת שלום

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
ג’לטין מופק מחלבון שמצוי בעצמות ובעורות. תפקידו לייצב ולהקריש ממתקים, גלידות, מעדני חלב וכדומה.

הפוסקים בדור האחרון נחלקו האם מותר להשתמש מחלבון זה המיוצר מחיות טמאים.

יש מתירים, בגלל שבתהליך היצור, משתנה הטבע והטעם ואינם ראויים למאכל כלב, ובפרט שלפעמים זה מיוצר מהחלק הקשה של העצמות, שיש אומרים שהוא לא נחשב בכלל מאכל ואינו אסור לכתחילה. ויש אוסרים, וטוענים שאין זה יצירת דבר חדש, והאיסור חל עליו, ומחמת חשיבותו אינו בטל בשישים.

המקילים יש להם על מי לסמוך, אבל בגלל שניתן בקלות היום להשיג גלטין מבעלי חיים טהורים, ראוי להחמיר.

הרחבה בנושא זה תוכלו למצוא באתר כושרות בקישור הזה

https://www.kosharot.co.il/index2.php?id=60085&lang=HEB

 

מקורות

דילוג לתוכן